,,PRISIMINIMAI IR PATIRTYS''

    Niūrios ir lietingos dienos  jau seniai užgožė šiltus vasaros prisiminimus, tačiau mūsų mokyklos anglų kalbos mokytojai Laurai Rakauskaitei jie dar labai gyvi, nes ši vasara buvo ypatinga - galimybė stažuotis Didžiojoje Britanijoje. Liepos - rugpjūčio mėnesiais dvi savaites ji praleido kvalifikacijos tobulinimo kursuose Velso (Wales) sostinėje - Cardiff pagal Comenius programą. Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija.

Pagal iš anksto numatytą programą mokytoja kartu su skirtingų Europos valstybių anglų kalbos mokytojais dalyvavo ne tik praktiniuose užsiėmimuose apie naujausius mokymo metodus, kalbinių įgūdžių tobulinimo praktikumuose, paskaitose apie Didžiosios Britanijos švietimo sistemą, valų (Welsh) literatūrą, žymaus anglų poeto Dylan Thomas kūrybą, bet ir aplankė daug nuostabių vietų. Labai įspūdingos ir įsimintinos buvo ekskursijos į nepakartojo grožio Gower pusiasalį, labai populiarų buriuotojų tarpe dėl išskirtinių pasaulyje pripažintų paplūdimių, Big Pit nacionalinį angliakasybos muziejų, įspūdingą Brecon and Beaons nacionalinį parką (kur kaip patys vietiniai juokauja, jog avių populiacija gerokai viršija gyventojų skaičių visame Velse), St.Fagans nacionalinį muziejų po atviru dangumi, atskleidžiantį kultūrinį bei kasdienį nuo  praeities iki šių laikų valų (Welsh) gyvenimą (panašiai kaip Rumšiškės) bei dar daugelis kitų. Nustebino keletas netikėtų atradimų, jog Velsas turi daug panašumų su Lietuva: gyventojų skaičiumi, nepriklausomybės pripažinimo metai (Velsas turi savo atskirą parlamentą bei įstatymų leidžiamąjį organą, tačiau viską derina su Didžiosios Britanijos vyriausybe). Neįkainojama užsimezgusi draugystė su kolegomis iš užsienio šalių nenutrūksta ligi šiol. Planuojama ateityje rengti bendras veiklas, rašyti projektus bei organizuoti mokinių susirašinėjimą. Mokytoja mielai pasidalino kelionių įspūdžiais su savo mokiniais, gerąja patirtimi su mokyklos bei rajono mokytojais.

Daugiau akimirkų iš stažuotės rasite čia.

 

Mūsų mokyklos video kanalas