ERASMUS KOMANDOS IŠVYKA Į LATVIJOS KINO MIESTELĮ ,,CINEVILLA" IR RYGĄ

Mūsų progimnazijos ERASMUS komanda aplankė Latvijos kino miestelį ,,Cinevilla" gražiajame Kurše ir stebėjo, kaip natūralioje gamtoje kuriamas kinas, pažvelgė į filmų kūrimo užkulisius, o dekoracijos priminė, kaip atrodė Ryga prieš apytikriai 100 metų.

Ar sunku būti aktoriumi? O kino režisieriumi? Kaip dirba garso operatorius? Atsakymus moksleiviai išgirdo, patys dalyvaudami filmavime, ieškodami savo vaidmens.

Senovės aurą ERASMUS dalyviai pajuto siaurose Rygos senamiesčio gatvelėse, grožėdamiesi unikaliais gyvenamųjų pastatų kompleksais ir sakraliniais pastatais.

Rygos automobilių muziejuje moksleiviai apžiūrėjo didžiausią ir įvairiausią Baltijos šalių senųjų motorinių transporto priemonių kolekciją ir išgirdo nepaprastai įdomių pasakojimų apie unikalius eksponatus, garsias asmenybes.

Mokiniai dėkoja ERASMUS koordinatorei Laurai, mokytojoms Irenai, Daivai, Vilijai, Aušrai už puikią išvyką ir su nekantrumu laukia naujų projekto veiklų.


 

,,Erasmus+“ projektas „C.L.I.C.K.“ - įspūdinga tarptautinė bendradarbiavimo patirtis!

Kovo 31 dieną atsisveikinome su  „Erasmus+“ projekto „C.L.I.C.K.“  dalyviais iš Ispanijos, Graikijos, Turkijos, Rumunijos. Visą savaitę projekto dalyviai  buvo įsisukę į įvairias kultūrines veiklas:aplankė unikalų Kryžių kalną, Šiaulių miestą bei susipažino su šokolado istorija saldainių fabrike „Rūta“, Mažeikių muziejuje dalyvavo beržų tošies edukacijoje su etnografiniais tošies dirbiniais, Urvikiuose edukacinės programos „Duonos kelias“ metu kepė duoną, pažino lietuvių papročius, etnokultūrinę aplinką, mokėsi senovinių dainų, šokių, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, Palangos Gintaro muziejuje edukacinėje programoje „Gintaro savybės“ mūsų svečiai tapo tikrais gintaro ekspertais, pasivaikščiojo Baltijos jūros pakrante. Mūsų progimnazijoje edukacijos „Liaudies motyvai tekstilėje“ metu  pasigamino lininius maišelius su liaudies raštais.

 Projekto „C.L.I.C.K.“  tikslą  - Kultūrinės veiklos bendradarbiaujant – vainikavo pradinių klasių Pavasario mugė, kurios metu skambėjo lietuvių liaudies muzika, mokiniai siūlė savo pagamintus daiktus ir skanumynus, o  surinkti pinigai -400 eurų - paaukoti Turkijos žmonėms, nukentėjusiems nuo žemės drebėjimų. 

Progimnazijos bendruomenės atsisveikinimo su  „Erasmus+“ projekto svečiais vakaronėje itin emocingai įvertinti video, kuriuose įamžintos prasmingos savaitės veiklos, naujos patirtys ir gražus kultūrinis bendradarbiavimas, nuoširdžiai padėkota mokytojams ir mokinių tėveliams už svečių priėmimą, veiklų organizavimą. O tada lietuvių, rumunų, graikų, ispanų, turkų muzika, dainos ir šokiai virto tikra džiaugsmo fiesta.

Projektas „C.L.I.C.K.“  visiems jo dalyviams dovanojo įspūdingos tarptautinės bendradarbiavimo patirties!


 

„ERASMUS+“ VEIKLŲ SAVAITĖ PRASIDEDA!

 Kovo 27 - tąją  - TARPTAUTINĘ TEATRO DIENĄ -  pagal „ERASMUS+“  programą į mūsų progimnaziją atvyko projekto „C.L.I.C.K.“  partneriai iš Ispanijos, Graikijos, Turkijos, Rumunijos. Prasideda „Erasmus +“ veiklų savaitė.

Projekto „C.L.I.C.K.“  dalyviai, apžiūrėję mūsų mokyklą, po pietų žaidė orientacinį žaidimą Mažeikių senamiestyje, kuris padėjo ne tik pažinti Mažeikių miesto istoriją, bet ir užmegzti draugiškus ryšius, juk projekto „C.L.I.C.K.“ idėja - ,,KULTŪRINĖS VEIKLOS BENDRADARBIAUJANT“.

 


 

Erasmus+"Robotic School of Humanists"

Didžiausia dovana žmogui - galimybė mokytis, bendrauti, pažinti pasaulį ir patirti emocijas, kurios išlieka visam gyvenimui... Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos projekto Erasmus+"Robotic School of Humanists" mokiniai turi šią galimybę - keliauti ir mokytis. Erasmus+ projekto dalyviai aplankė vieną gražiausių UNESCO baroko stiliaus Sicilijos miestų Ragusa, Donnafugata pilį, Katanijos provincijoje esantį Caltagirone miestą. Kelionėje patirti įspūdžiai, užburiantys vaizdai, gera nuotaika tik dar kartelį primena, kiek daug gali suteikti džiaugsmo kelionė...


 

Erasmus+ projektas "Robotic School of Humanists" Sicilijoje

Erasmus+ projekto "Robotic School of Humanists" komanda šią savaitę vykdo veiklas Sicilijoje! Mokiniai susipažino su Gela miestelio mokyklos mokiniais, dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose, savo jėgas išbandė informacinių technologijų pamokose konstruodami lego konstruktorius, programuodami robotus, lavimo savo anglų kalbos žinias. Po veiklų aplankėme miesto gynybinę sieną, ragavome tradicinių patiekalų, o vakarą mokiniai praleido italų šeimose, kurios mūsų mokinius priėmė labai šiltai, svetingai, su dainomis


 

Mūsų mokyklos video kanalas